Szociális Munka és Szociális Gazdaság Nemzetközi Mesterképzés

Hogyan lehet a SOWOSEC mesterképzésre felvételizni?


A mesterképzésre az állami felsőoktatási intézményekben alkalmazott felvételi eljárás szabályai szerint kell felvételizni, elektronikus módon a www.felvi.hu oldalon. A szakra szóbeli felvételi elbeszélgetést követően lehet bekerülni. Képzésünket nappali és levelező tagozaton, államilag támogatott és önköltséges formában is indítjuk.

Képzési idő: 4 félév (120 kredit)


Kik jelentkezhetnek?

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a szociális munka és a szociálpedagógia alapképzési szak.

Meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető szakok: társadalomtudomány képzési területen a szociológia, a társadalmi tanulmányok, a politológia alapképzési szakok, a pszichológia alapképzési szak, valamint a gazdaságtudományok képzési terület közgazdasági képzési ág, a jogi és igazgatási, a pedagógusképzési és az orvos- és egészségtudományi képzési terület alapképzési szakjai.

Figyelembe vehetők továbbá azok az alap- vagy mesterfokozatot adó alapképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.


Felvételi elbeszélgetéshez ajánlott irodalom:

Futó, Hanty, Lányi, Mihály, Soltész: A szociális gazdaság jelene és jövője Magyarországon. Kutatási zárótanulmány. Budapest, 2005. I. fejezet Az Európai Unió munkaerő-piaci helyzete és a foglalkoztatás bővítésének lehetőségei p. 8-23.

http://mek.niif.hu/06400/06452/06452.pdf

Mózer Péter: Szociálpolitika jövő időben. In: Esély, 2011/6. p. 3-34.

http://www.esely.org/kiadvanyok/2011_6/01mozer.pdf

Simonyi Ágnes: Jóléti politika a munkahelyeken és a munkaadók társadalmi felelőssége. In: Esély, 2004/1. p. 26-37.

http://www.esely.org/kiadvanyok/2004_1/SIMONYI.pdf


A közös képzés részét képezi egy 10 kredit értékű nemzetközi projektgyakorlat, amelyet a hallgatók bármely partnerintézménynél teljesíthetnek. A Bécsből hozzánk érkezett hallgatók tapasztalatairól tudósított a Nyíregyházi Televízió.



Felvételi eljárás – általános tudnivalók


                   Felvételi pontok számítása. Általános szabályok.


Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akiket előnyben kell részesíteni, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az előnyben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.

Többletpontok:

Maximum 10 többletpont adható

- Előnyben részesítési maximális pont: 10 pont

- fogyatékosság: 8 pont

- gyermekgondozás: 8 pont

- hátrányos helyzet: 4 pont

- 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 8 pont

- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 8 pont

- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 4 pont

- demonstrátor: 5 pont

- intézményi TDK 1-3. hely: 3 pont

 - OTDK: 5 pont

 - szociális szakvizsga: 5 pont


Felvételi elbeszélgetés – Szociális Munka és Szociális Gazdaság Mesterszak

Az összpontszámot az oklevél minősítése, a felvételi elbeszélgetés és a többletpontok adják, melyek számítás módja az alábbiak szerint történik:

A bemeneti feltételként meghatározott alapképzésben, mesterképzésben, illetve korábbi egyetemi vagy főiskolai képzésben szerzett oklevél minősítésének nyolcszorosa (maximum 40 pont).

Felvételi elbeszélgetés, melynek témája a megadott felvételi irodalmak ismerete és a jelölt szakmai tájékozottsága. A felvételi elbeszélgetés során maximum 50 pont szerezhető.